לימודי קולנוע

הנגשה

ממשק
התאם את הממשק להקל בתנאים שונים.
גודל הפונט
מציג את הדף בניגודיות גבוהה.
מציג את הדף בשחור לבן
יכול לסייע במתקשים לעבד תנועות מסך מהירות.
  • ראש מסלול קולנוע: עמרי לוי
  • זמן הלימודים: 4 שנים

חזון

קולנוע: אישי, איכותי, עכשווי.

בית הספר לקולנוע וטלוויזיה מעלה שוכן בלב ירושלים, על התפר שבין העיר העתיקה לחדשה, השכונות החרדיות ומרכז העיר. מיקומו של בית הספר וההרכב הייחודי של הסטודנטים והמרצים מייצרים אווירה מעוררת השראה ומאגר בלתי נדלה של סיפורים שרק מחכים להפוך לסרטים. בית הספר מחנך את הסטודנטים למצויינות ולעשייה קולנועית וטלוויזיונית מקורית ופורצת דרך תוך הקפדה על מקצוענות ועל אווירה מכילה ופלורליסטית המאפשרת לכל סטודנט להשמיע את קולו הייחודי וליצור מתוך תחושת ביטחון. אנחנו מאמינים שרק בתוך אווירה כזו יכולים כישרונו ויכולתו של הסטודנט לבוא לידי ביטוי מלא. מקצוענות, מצויינות, אנשים - הוא המוטו שאנו דוגלים בו ושבזכותו בית הספר הוא אחד מבתי הספר לקולנוע הטובים בארץ, המעמיד בוגרים אשר משנים את פני התעשייה כולה.

מסלול קולנוע

4 שנים, אפשרות השלמה לתואר ראשון.

הלימודים במסלול ללימודי קולנוע נמשכים ארבע שנים מלאות והם מזכים את מי שעומד במטלות האקדמיות והמעשיות בתעודת גמר. בנוסף ללימודי הקולנוע ובמקביל להם ישנה אפשרות ללימודי השלמה לתואר אקדמי.

במסלול נלמדים כל מקצועות הקולנוע והטלוויזיה: תסריטאות, בימוי עלילתי, בימוי תיעודי, צילום, עריכה והפקה ועוד. בכל שנה מביים כל סטודנט שני סרטים, עלילתי ותיעודי, ומספר רב של תרגילים. בשנים ג' ו-ד' מביימים הסטודנטים את סרטי הגמר - עלילתיים, תיעודיים, או את שניהם. בנוסף להכשרה בתחום הבימוי, מתקיימות בשנים אלה התמחויות במקצועות הצילום, ההפקה והעריכה המיועדות לסטודנטים המצטיינים בתחומים אלה. ההתמחויות נועדו להכשיר את המתאימים בכל תחום להגיע לרמה המקצועית הגבוהה ביותר, כך שיוכלו להשתלב בתעשייה כבר בבוקר שאחרי.

בין המרצים של בית הספר יוצרים מובילים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ וכן אנשי תקשורת, תרבות ואקדמיה. בכל שנה מתקיימים מפגשים עם יוצרי קולנוע וטלוויזיה בולטים מהארץ ומחו"ל. בית הספר מציב לסטודנטים רף מקצועי גבוה מאוד ומקפיד על חופש יצירתי ועל יחס אישי מצמיח ומעצים. בית הספר מכשיר את הסטודנטים במגוון מקצועות הקולנוע והטלוויזיה ולכן רוב הבוגרים עובדים ומתפרנסים בתחום.

סרטי בית הספר זוכים להצלחה רבה מדי שנה והם מוקרנים בעשרות פסטיבלים בארץ ובעולם. עולם הרוח והנרטיב היהודי יחד עם חיבור לרוח הישראלית העכשווית מהווים השראה ליצירות רבות הנולדות במעלה. כיוצר עצמאי לכל סטודנט אופן ביטוי אישי המאפיין אותו וכל מרחב וחופש היצירה פתוחים בפניו. בזכות כל אלה, מביאים סרטי הסטודנטים של מעלה אל העולם קול ייחודי, וסימני ההיכר שלהם הם רגישות, עומק, מקצועיות ועולמם האישי המיוחד של הסטודנטים כפי שהוא בא לידי ביטוי על המסך.

 

לפרטים ושאלות: רחל לוי, יועצת לימודים - 058-6992323 ,limudim@maale.co.il

​להרשמה: תהילה/שלומי, מזכירות אקדמית - tehila@maale.co.il ,02-6277366

ייעוץ לימודים ויום פתוח למסלולי קולנוע ותסריטאות
058-6992323
limudim@maale.co.il

הרשמה
תהילה, מזכירות אקדמית
02-6277366
tehila@maale.co.il