לימודי תסריטאות

הנגשה

ממשק
התאם את הממשק להקל בתנאים שונים.
גודל הפונט
מציג את הדף בניגודיות גבוהה.
מציג את הדף בשחור לבן
יכול לסייע במתקשים לעבד תנועות מסך מהירות.
  • ראש מסלול תסריטאות: עמרי לוי
  • זמן הלימודים: שנתיים, יום בשבוע

חזון

תסריט: מקורי, מקצועי, בעל אמירה.

בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה מעלה שוכן בלב ירושלים, על התפר שבין העיר העתיקה לחדשה, השכונות החרדיות ומרכז העיר. מיקומו של בית הספר וההרכב הייחודי של הסטודנטים והמרצים מייצרים אווירה מעוררת השראה ומאגר בלתי נדלה של סיפורים שרק מחכים להפוך לסרטים. בית הספר מחנך את הסטודנטים למצויינות ולעשייה קולנועית וטלוויזיונית מקורית ופורצת דרך תוך הקפדה על מקצוענות ועל אווירה מכילה ופלורליסטית המאפשרת לכל סטודנט להשמיע את קולו הייחודי וליצור מתוך תחושת ביטחון. אנחנו מאמינים שרק בתוך אווירה כזו יכולים כישרונו ויכולתו של הסטודנט לבוא לידי ביטוי מלא. מקצוענות, מצויינות, אנשים - הוא המוטו שאנו דוגלים בו ושבזכותו בית הספר הוא אחד מבתי הספר לקולנוע הטובים בארץ, המעמיד בוגרים אשר משנים את פני התעשייה כולה.

מסלול תסריטאות

שנתיים, אפשרות השלמה לתואר ראשון.

הלימודים במסלול תסריטאות מתקיימים יום בשבוע במשך שנתיים והם מזכים את העומדים במטלות בתעודת גמר. בנוסף ללימודי התסריטאות ובמקביל להם ישנה אפשרות ללימודי השלמה לתואר אקדמי.

במסלול נלמדים מקצועות השפה הקולנועית: מבנה התסריט, היכולת לספר סיפור, כתיבת דיאלוגים והבנה של הז'אנרים השונים. בין הקורסים: כתיבה יוצרת; קורסים לכתיבת תסריט לסרט קצר, לסרט באורך מלא, לסדרת טלוויזיה, וגם לתסריט ותחקיר דוקומנטרי; פסיכודרמה; מבע קולנועי; משחק לתסריטאים; ניתוח תסריטים. הלימודים מקנים ללומדים שפה וכלים לכתיבת תסריט ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

בין המרצים של בית הספר יוצרים מובילים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בארץ וכן אנשי תקשורת, תרבות ואקדמיה. בכל שנה מתקיימים מפגשים עם יוצרי קולנוע וטלוויזיה בולטים מהארץ ומחו"ל. בית הספר מציב לסטודנטים רף מקצועי גבוה מאוד ומקפיד על חופש יצירתי ועל יחס אישי מצמיח ומעצים.

עולם הרוח והנרטיב היהודי יחד עם חיבור לרוח הישראלית העכשווית מהווים השראה ליצירות רבות הנולדות במעלה. כיוצר עצמאי לכל סטודנט אופן ביטוי אישי המאפיין אותו וכל מרחב וחופש היצירה פתוחים בפניו. בזכות כל אלה, מביאים סרטי הסטודנטים של מעלה אל העולם קול ייחודי, וסימני ההיכר שלהם הם רגישות, עומק, מקצועיות ועולמם האישי המיוחד של הסטודנטים כפי שהוא בא לידי ביטוי על המסך.

 

  • לפרטים ושאלות: רחל לוי, יועצת לימודים - 058-6992323 , limudim@maale.co.il
  • ​להרשמה: תהילה/שלומי, מזכירות אקדמית - tehila@maale.co.il ,02-6277366

ייעוץ לימודים ויום פתוח למסלולי קולנוע ותסריטאות
058-6992323
limudim@maale.co.il

הרשמה
תהילה, מזכירות אקדמית
02-6277366
tehila@maale.co.il