בית הספר לטלוויזיה לקולנוע ולאמנויות, ירושלים (ע“ר)

מסלולי לימוד

הנגשה

ממשק
התאם את הממשק להקל בתנאים שונים.
גודל הפונט
מציג את הדף בניגודיות גבוהה.
מציג את הדף בשחור לבן
יכול לסייע במתקשים לעבד תנועות מסך מהירות.

מסלול קולנוע מיועד עבור מי שרוצה ללמוד לכתוב, לביים, להפיק ולערוך סרטים עלילתיים ותיעודיים. במהלך הלימודים נלמדים כל מקצועות הקולנוע והטלוויזיה המרכזיים, בנוסף ללימודי תיאוריה, השלמה ותרבות.

בין המורים במסלול:  סיון ארבל (במאית "בטיפול"), שוקי בן נעים (יוצר הסדרות "ניו יורק", "אורים ותומים" ועוד ), חוה דיבון ולייזי שפירא (יוצרי "סרוגים"), איציק פורטל (צלם "זגורי אימפריה" ועוד עשרות סדרות וסרטים), יאיר רוה (מבקר קולנוע ובעל הבלוג "סינמסקופ"), נבו קמחי (שחקן בסדרות "עספור", "חטופים" ועוד), יהונתן בר גיורא (מלחין הסרטים "אביבה אהובתי", "ההסדר", "העולם מצחיק" ועוד עשרות רבות של סרטים וסדרות), לינה צ'פלין (במאית סרטים תיעודיים וסדרות) ועוד.

המסלול נועד להכשיר אנשי מקצוע בתחומי העשייה השונים של הקולנוע והטלוויזיה. במהלך שנות לימודיו רוכש כל סטודנט את המיומנויות הנדרשות בכל המקצועות המרכזיים הקשורים בטלוויזיה ובקולנוע: תסריט, בימוי, צילום, עריכה, הפקה, ועוד. בסיום לימודיו מוכשר הבוגר לעסוק בסוגי העשייה השונים בתעשייה. במהלך כל שנה מביים כל תלמיד מספר תרגילים, ובסופה שני סרטי סיום, עלילתי ותיעודי. בסוף שנים א' וב' עומד סרט הסיום של כל תלמיד בפני ועדת שיפוט מקצועית, המחליטה האם התלמיד יכול להמשיך את לימודיו במסלול. הלימודים במסלול זה נמשכים ארבע שנים מלאות והוא מזכה את מי שעומד במטלות האקדמיות וההפקתיות בתעודת גמר.

המסלול מקנה ידע בכל תחומי העשייה הקולנועית והטלוויזיונית ברמה המקצועית הגבוהה ביותר - החל מתחילת הכתיבה ועד לסיום העריכה. תקופת הלימודים היא 4 שנים.  ראש המסלול הוא הבמאי עמרי לוי.

 

מסלול תסריטאות

לימודי תסריטאות ממוקדים: המסלול מקנה ידע בכתיבה תסריטאית בכל הז'אנרים. תקופת הלימודים היא שנתיים (יום אחד בשבוע בלבד). 

 

לימודי תסריטאות במעלה מיועדים:

1.      למי שהכתיבה היא כלי ביטוי עבורו

2.      למי שמחפש ביטוי אישי

3.      למי ששפת הקולנוע מזמינה אותו

4.      למי שמוכן להתנסות ביצירה

5.      למי שמוכן להתבוננות פנימית

6.      לא נדרש ידע מוקדם.

 

זמן הלימוד: יום בשבוע - ימי שני משעה 9:00 עד 20:30/20:00.

משך הלימוד : שנתיים לתעודת גמר.