תוכנית הלימודים

הנגשה

ממשק
התאם את הממשק להקל בתנאים שונים.
גודל הפונט
מציג את הדף בניגודיות גבוהה.
מציג את הדף בשחור לבן
יכול לסייע במתקשים לעבד תנועות מסך מהירות.

הלימודים במסלול תסריטאות כוללים את מקצועות ומיומנויות השפה הקולנועית. מבנה התסריט, היכולת לספר סיפור, כתיבת דיאלוגים והבנה של הז'אנרים השונים. בין הקורסים: כתיבה יוצרת; קורסים לכתיבת תסריט לסרט קצר, לסרט באורך מלא, לסדרת טלוויזיה, וגם לתסריט ותחקיר דוקומנטרי; פסיכודרמה; מבע קולנועי; משחק לתסריטאים; ניתוח תסריטים. הלימודים מקנים ללומדים שפה וכלים לכתיבת תסריט ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

שנה א

שנה א׳ מוקדשת לרכישת השפה הקולנועית. כתיבה לקולנוע שונה בתכלית מכתיבה ספרותית או מכתיבה לתיאטרון. על הכותב להשתמש במימד החזותי שמפעיל את הדמיון, הרגש והתודעה באופן אחר מאשר בצורות כתיבה אחרות. כך למשל צילומי "Close Up" (צילום תקריב) או "Reaction Shot" (תמונת המתבונן בהתרחשות) הם בעלי מטען רגשי, ערך וכוח שיש להבינם על מנת לדעת לעשות בהם שימוש. בשנה זו הסטודנטים לומדים גם להכיר את ההגיון במבנה התסריט ואת היכולת לפרוץ אותו, ומתנסים בכתיבה מרוכזת בפרויקטים קצרים לרכישת המיומנות המקצועית של השפה.

קורסי שנה א׳ >>

שנה ב

בשנה השניה יוצר כל סטודנט את תיק העבודות שאיתו הוא יכול לפנות אל תעשיית הקולנוע. כל סטודנט כותב תסריט לסרט קצר, תסריט לסרט עלילתי באורך מלא, Bible (תשתית לסדרת טלוויזיה), מהלך עונה וקונספט עם פרק לדוגמה, וכן תחקיר מצולם ותסריט לפרויקט תיעודי. בסוף השנה מתקיים פיצ' בו מקבלים הסטודנטים הזדמנות להציג את הפרויקטים שלהם בפני מפיקים וגופי שידור. הסטודנטים מקבלים הנחייה ומוצגת בפניהם מפת התקשורת בישראל כך שהם יוצאים את הלימודים מצויידים ברעיונות וכלים שאיתם הם יכולים לפנות אל קולות קוראים של קרנות הקולנוע ואל מפיקים וגופי שידור, ולהשתלב בשוק העבודה.

קורסי שנה ב׳ >>

ייעוץ לימודים ויום פתוח למסלולי קולנוע ותסריטאות
הלל ראטה -

058-6992323
Hillel@maale.co.il

הרשמה
תהילה, מזכירות אקדמית
02-6277366
tehila@maale.co.il