סדנאות וידאותרפיה

הנגשה

ממשק
התאם את הממשק להקל בתנאים שונים.
גודל הפונט
מציג את הדף בניגודיות גבוהה.
מציג את הדף בשחור לבן
יכול לסייע במתקשים לעבד תנועות מסך מהירות.
 ריפוי וצמיחה דרך קולנוע

המרכז לוידאותרפיה נפתח בבית-ספר לקולנוע מעלה לפני כ20 שנה, ופיתח גישה ייחודית לטיפול קבוצתי דרך מצלמה.

המתודולגיה משתמשת בכלים של הקולנוע - כגון כתיבה, צילום, עריכה, סאונד וכו', ומאפשרת דרכם למשתתפי הקבוצה לגעת בסיפורים, בכאבים ובאתגרים שלהם דרך האומנות.

במרכז לוידאו תרפיה אנו עובדים עם קבוצות הומוגניות שונות: צעירים בעלי צרכים מיוחדים, נוער בסיכון, בני משפחות שכולות, נפגעי טראומה, קשישים, עולים חדשים ועוד.

המשתתפים/ות (צעירים או מבוגרים) בעלי מכנה משותף, נפגשים מדי שבוע במשך 5-7 חודשים בהנחייתם של קולנוען בוגר מעלה, ואיש טיפול מקצועי. לאורך התהליך המשתתפים יוצרים סרטונים קצרים אישיים, ובהמשך כותבים תסריט משותף, מביימים ויוצרים יחד סרט קצר המביא אל המסך את הסיפור של כולם.

התהליך מסתיים בהקרנה חגיגית למשפחה וחברים של הסרט הסופי. אם חברי הקבוצה מסכימים, מעלה גם משתף את התוצרים עם מטפלים נוספים, קבוצות טיפול והקהל הרחב.

בשנת 2014, לאחר מבצע 'צוק איתן' בעזה, נפתחו במעלה קבוצות עבור אבות שכולים, אמהות שכולות ואחיות שכולות.
הנה הסרט שנוצר בקבוצת האבות השכולים:

הצצה אל מאחורי הקלעים:

 

מאז אירועי ה7 באוקטובר, ברור שאוכלוסיות רבות בישראל יצטרכו להתחיל להתמודד בקרוב עם הטראומה, הכאב והשכול, וששיטת הוידאו-תרפיה של מעלה יכולה לסייע להם להבריא ולהתחזק.

אנו במעלה כבר נערכים לפתוח כמה קבוצות טיפול לטווח קצר/לטווח ארך בשנת 2024 מייד כשנצליח להשיג את המימון, והדבר יתאפשר מבחינה ביטחונית ותפעולית. 

 

לפרטים נוספים - מירי miribocker@maale.co.il

לתרומה ותמיכה בסדנאות הוידאו תראפיה - אנא לחצו כאן