בית הספר לטלוויזיה לקולנוע ולאמנויות, ירושלים (ע“ר)

שאלות נפוצות

הנגשה

ממשק
התאם את הממשק להקל בתנאים שונים.
גודל הפונט
מציג את הדף בניגודיות גבוהה.
מציג את הדף בשחור לבן
יכול לסייע במתקשים לעבד תנועות מסך מהירות.
שאלות ותשובות נפוצות

האם אתם מחלקים מלגות?

כן,אבל כמובן לא לכולם. בתחילת שנה"ל הסטודנט מתבקש למלא טופס בקשת מלגה של ביה"ס, ובמהלך השנה ועדת המלגות של ביה"ס מחליטה על חלוקתן כשהקריטריונים הקובעים הם הצטיינות בלימודים וצורך כלכלי.

כמו כן תשקל אפשרות למתן מלגה לתלמידים אשר נרשמים ומתמידים במסלול התואר האקדמי אשר בשיתוף מכללת בית ברל.

האם אפשר ללמוד אצלכם משחק?

בית הספר איננו מכשיר שחקנים. יחד עם זאת במהלך הלימודים של המסלול המלא נלמדים קורסים של הדרכת שחקנים, משחק מול מצלמה, בניית דמות, וכו'.

האם "מעלה" מעניק תואר אקדמי?

בית הספר יזם שיתוף פעולה עם מוסד אקדמי המאפשר מסלול השלמה לתואר אקדמי (BeD) בחינוך ובתקשורת. במסגרת שיתוף הפעולה תלמידים הבוחרים במסלול זה ילמדו יום עד יום וחצי בשבוע את לימודי התואר במשך כארבע שנים (במקביל ללימודיהם במעלה) וכך עם סיום לימודיהם הם יהיו זכאים גם לתואר ראשון בחינוך ובתקשורת ולתעודת הוראה מטעם המכללה.  לפרטים נוספים:  קרן - יועצת הלימודים של מעלה - 0586992323

כמה ימים לומדים בשבוע?

במהלך שנים א'-ג' לומדים 3 ימים בשבוע כאשר שאר הימים פנויים להפקות וללימודי תואר למעונינים בכך במכללת הרצוג (פרטים נוספים על מסלול השלמת התואר בתשובה לשאלה "האם מעלה מעניק תואר אקדמי?" בעמוד זה).
בשנה הרביעית לומדים יום אחד בשבוע ויתר הזמן מוקדש לעריכת סרטי הגמר ולהשלמת קורסים חסרים.

האם יש עבודה בתחום הזה?

כן. רובם הגדול של בוגרי בית הספר השתלבו בתעשית הקולנוע והטלווזיה בתחומים שונים: כותבים, במאים, צלמים, עורכים, תחקירנים, מנהלי הפקה, ועוד. כמו כן בוגרים רבים עוסקים בהוראת קולנוע ותקשורת במוסדות שונים. החל משנת תשס"ט מתאפשרים לימודי תעודת הוראה ותואר במכללת דוד ילין במקביל ללימודים בבית הספר, דבר שעשוי לסייע מאד למסיימים העתידיים במציאת מקום עבודה בתחום זה.

מהו גובה שכר הלימוד?

15,500 ש"ח לכל שנת לימודים במסלול המלא ו-7,500 ש"ח לכל שנת לימודים במסלול תסריטאות.

בנוסף יש לשלם דמי שכלול בסך 400 ש"ח לשנה.

כמה שנים נמשך כל מסלול?

4 שנים במסלול המלא ושנתיים במסלול תסריטאות.

כמה ימים בשבוע מתקיימים הלימודים?

3 ימים במסלול המלא ויום אחד במסלול תסריטאות

האם יש צורך בידע מוקדם כדי להגיש את עבודות הקבלה לבית הספר?

חד משמעית לא! אין שום צורך בידע מוקדם או בידע טכני. מטרת עבודות הבית היא לבדוק את מקוריותו של המועמד ויכולת החשיבה הויזואלית שלו. את הכלים המקצועיים והטכניים הוא יקבל בבית הספר במהלך הלימודים.