משה אלפי / מרצה

הנגשה

ממשק
התאם את הממשק להקל בתנאים שונים.
גודל הפונט
מציג את הדף בניגודיות גבוהה.
מציג את הדף בשחור לבן
יכול לסייע במתקשים לעבד תנועות מסך מהירות.
לסגל המרצים/ות
קורסים פעילים:

תחקירן, מפיק, מנהל הפקה ומנהל אולפן בחברת הפקה פרטית. בוגר ישיבת ההסדר אור-עציון והמכון התורני לחינוך ותקשורת. בין הסרטים שהפיק:

"אומן סיפור מסע" – העלייה לרגל לקברו של רבי נחמן באומן שבאוקראינה, שידורי קשת, 30 דקות, 1996. במאי: נעם דמסקי.
"אחותי בנציה" –סרט דוקומנטרי על ילדה אתיופית מאומצת. הרשות השנייה, 30 דקות, 1997. בימוי: אביגיל שפרבר.
"זורח פליט ושריד בשואה"- צולם ב: ישראל, גרמניה, פולין, ליטא, בלרוס, סין, יפן וארצות הברית, ערוץ ראשון ,60 דקות, 1998. בימוי: אדיר זיק.
"ים. סוף"– סרט דוקומנטרי על הצד האנושי של השמדת מפרץ אילת. הקרן החדשה, ערוץ 8, ע. הקולנוע הישראלי. 30 דקות,2000. בימוי: נורית יעקבס ינון
"אחד מל"ו – סרט דוקומנטרי דרמטי על אבי האסירים הרב אריה לוין. הערוץ הראשון, קרן אביחי, קרן גשר 60 דקות. הוקרן בארצות הברית צרפת הולנד, בסיוע משרד הביטחון והחינוך, קרן לקולנוע, 2000.
"מגע רופף" – הצגת תיאטרון המעלה את שאלות השייכות של נוער ישראלי לעם היהודי, הסוכנות היהודית, 50 מופעים בישראל 2002. המחזה "מגע רופף" מלווה את סיוון, נערה ישראלית, במסע הזוי ומופלא לבירור השתייכותה לעם היהודי. את המסע מוביל חשמלאי, מומחה לחיבורים ולקצרים, שמלווה את סיוון במפגשיה השונים: המפגש המוזר עם פְּסִיכָה ודֶלִי הרוחניים, ההתלבטות בין האפשרויות השונות בחנות הזהויות המאובקת, משחק המחשב אליו היא נשאבת ובו עליה לקבל את כל ההחלטות ההיסטוריות של העם היהודי תוך כדי ריצה ועוד. במסעה מתעמתת סיוון במשחק, בשירה ובתנועה עם טענות ועם דמויות שונות: בת דמותה היהודייה-אמריקאית, עם חבר במסע לפולין ובעיקר עם עצמה: האם היא מחוברת לעם היהודי? מהי נקודת החיבור שלה? האם היא זקוקה לנקודת חיבור שכזו? האם היא רוצה בקשר?.
"כשדודו פגש את אריה"- סרט דוקומנטרי על מסעם של דודו טופז ואריה דרעי לראש השנה לאומן – 2003. שידורי קשת, 55 דקות. במאי: יורם זק.
"מר כהן ומסיטר כהן"– סרטי שיתוף קהילות בין ישראל ואמריקה עבור לפ"מ והסוכנות היהודית. 3 דרמות בובות, אנימציה, 12 דקות כל אחת.
"התנערי" – סיפור חייהם של בני הקהילה המיוחדת בשומרון ביישוב חומש. ועד ימי הגירוש ב ב-2005, דוקומנטרי 60 דקות, ערוץ 10 . שפות: עברית אנגלית. בימוי: מנורה חזני.
"הירושות שלי" – סאגה על משפחת קאפח והעדה התימנית, 60 דקות. רשות שנייה - רשת, קרן אביחי, קרן חדשה לקולנוע ,2008. לפני מותו מסר מורי יוסף קאפח לעינת נכדתו, צרור דפים שבהם כתב את הסוד שנצר בליבו כל חייו – הסוד על מלחמת הבערות בתימן, שבעטיה נרדף כילד יתום על ידי יהודים בצנעא, ושלא פסקה עד יום מותו בישראל. אותה מלחמה גם הובילה לנישואיו עם ברכה בת ה-11. בעקבות המלים ההן יוצאת עינת, להבין מה בער שם מתחת לשקט שבין דפי הספרים, איך לא סיפר לאיש, ואיך הפך מתוך הבדידות ההיא לגאון בעל שם עולמי בפילוסופיה יהודית. סבא אחד, שתי ירושות, המון שאלות.
"חממה" – סיפורה של רונית בלבן המתמודדת לבדה עם הקריסה של הבית על רקע ההתנתקות מגוש קטיף, 2009, שידורי רשת. שפות: עברית ואנגלית.
"אבירי הלילה בעתיקה " - פסטיבל ימי ביניים, חודש אוקטובר 2010, רחובות הרובע הנוצרי בהעיר העתיקה בירושלים.
"הגיבורים חוזרים" – פסטיבל תיאטרון למשפחות בחנוכה – בית אביחי- ירושלים. דצמבר 2010
"רגע לפני המראה" – דרמת בית חולים. דצמבר 2010, 30 דקות. בימוי: עמרי לוי. תסריט: פרופ' אריאל רבל וניצה אבירם.
"הגיבורים חוזרים"- פסטיבל משפחות בחנוכה בשנים 2011–2013 בית אביחי ומוזיאון ארצות המקרא.
"אמיצי הלב" פסטיבל משפחות חנוכה – מוזיאון ראשון לציון, 2013 .
"דרכי חיים" סדרה אולפנית 56 פרקים – כלכלה, משפט ורפואה – ערוץ מאיר, 2013 – הוט.
"קהילות מדליקות" –סדרה דוקומנטרית בת 7 פרקים ששודרה בערוץ 1 במהלך חג החנוכה, ושהביאה תמונות מתוך חייהן של קהילות יהודיות בטורונטו, בבואנוס איירס, באודסה, באוסלו, בטורינו, בטולוז ובבוסטון. 30 דקות – הערוץ הראשון, 2012.
"עין טובה – עפרה" – סרט תיעודי על נשים ברהט - הערוץ הראשון, 30 דקות. 2014.
"יישור הדורים" - דרמה – פסטיבל חיפה ופסטיבל ורשה, 2014, 30 דקות. תסריט ובימוי: פרופ' אריאל רבל.
"הכל שפיט" - סדרת סאטירה ישראלית מיסודה של לאטמה - עורכת ראשית: קרולין גליק – הערוץ הראשון. עונה שלמה בת 12 פרקים. 2015.
"זעתר וברקוקה שומרים על הטבע" – סדרת דרמה בערבית לרשת - עונה שנייה, 2017.
"שחזור כניסת הגנרל אלנבי לירושלים" מלפני מאה שנה 1917–2017-2018.
"צלינקה" – הצגה, סיפורה של ניצולת שואה – 2018.
"ארבע איתני הטבע" - סדרה לרשות העתיקות על 4 איתני הטבע ופסוקי התנ"ך.